TÜRKÇE ENGLISH
ANASAYFA
İLETİŞİM
ÜRÜNLER
ANASAYFA / PROJELER
PROJELER
Biyogaz
Doğalgaz
Çöpgaz
Syngaz
Çift Yakıt
Biyodizel
Fakir Gaz
Dizel
Vaka Analizi- Mısır/Agiba Düşük Metan ile Elektrik

Vaka Analizi-Mısır-Agiba 'da  Düşük Metan Nr. Flare Gaz ile  Elektrik  Üretimi 

       
     

SIEMENS SGE-48SL serisi jeneratör setleri, düşük numaralı metan alev gazından1.5MWe sürekli güç elde eder.  

 

 

 

 

 

 

Fırsat

Raml gaz kuyusu projesi, 110'dan fazla petrol üretim kuyusu bulunan, Mısır'ın batısındaki çöl alanlarının içinde yer almaktadır. Bu kuyulardan 30 tanesi Raml'de yer alır. Bu gaz alanlarının ortalama üretim miktarı 57,000 varil/gün'dür (5'ten fazla farklı lokasyonda olmak üzere). Geçmişte, batıdaki çöl alanları, yüksek gaz/petrol oranı yüzünden düşük ürün veriyordu. Bu sorun, güç üretimi için daha yüksek miktarda ve kalitede gaz elde eden, yeni ayrıştırma teknolojisi sayesinde çözülmüştür.

 

Çözüm

Proje geliştirme ekibi; özel olarak tasarlanmış, düşük sıkıştırma oranlı motorlarda (LCR) yanması için, istikrarlı kalitede ve sabit metan oranlı gaz elde eden bir çözüm yarattı. Alev gazı tutuldu ve toplamda 1.5MWe elektrik elde etmek için kullanıldı. Tesise, çok düşük metan numaralı gaz ile çalışan (46.1), üç adet  SIEMENS SGE-48SL LCR motor yerleştirildi. Bu çözüm, Agiba Petrol Şirketi'nin daha önce ziyan olan gaz kaynaklarını maksimize etmesine olanak verdi.

 

Özet Olarak Kazanımlar

•   Yakıt masraflarında büyük bir tasarruf sağlandı. (yaklaşık 2MM€/yıl)

•   Güç üretiminin güvenilirliğinde ve elde edilebilirliğinde artış sağlandı.

•   Petrol üretiminde artış sağlandı.

•   Bakım ve onarım masrafları azaldı.

•   Emisyon 50%, alevlenen gaz 60% azaldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma

SIEMENS 2016' da Dresser-Rand' i satın aldı.SIEMENS; petrol, gaz, petrokimya ve proses endüstrisine enerji üretim donanımı çözümleri veren, dünyanın en büyük tedarikçilerindendir. Şirket, üretim faaliyetlerini ABD, Fransa, İngiltere, İspanya, Almanya, Norveç, Hindistan ve Çin'de sürdürmekte ve 39 servis merkezi ile 140'tan fazla ülkeye hizmet vermektedir. Şirketin Paris, Houston ve Teksas'ta merkez ofisleri bulunmaktadır.

Bu doküman içinde tanıtımı yapılmış ürünler ile ilgili genel bilgiler içerir. Sadece bilgisel amaçlıdır,  içindeki bilgiler ile ilgili bir garantiyi ya da kefaleti temsil etmez,  satış için teklif ya da satın alma için bir talep şeklinde yorumlanması beklenmez. Tasarım ve mühendislik bilgileri için detaylı bilgi almak için lütfen SIEMENS'e başvurunuz. SIEMENS istediği zaman, haber vermeden, ürününü ve ürün bilgilerini modifiye etme  hakkına sahiptir.

 

Form 2282

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sayfaya ait çalışma dosyaları | Dosya İsimleri MS Word MS Excel Power Point Acrobat Reader Resim
Vaka Analizi-Düşük Metan Nr. Flare Gaz- Mısır Agiba - - - -